Zakup łóżka przez internet vs. rynek wtórny

Urządzasz właśnie sypialnię i właśnie chcesz zakupić łóżko tapicerowane 140×200 z pojemnikiem, ponieważ cenisz sobie zarówno komfort jak i wygodę? Zastanawiasz się jednak, czy zakup takiego łóżka ze sklepu internetowego to mądra decyzja? A może znajdziesz podobny egzemplarz w serwisach ogłoszeniowych? W niniejszym artykule przedstawiamy zalety i wady kupna łóżka w sklepie internetowym oraz na rynku wtórnym.

Sklep internetowy

Zakup wymarzonego łóżka w sklepie internetowym to ciekawa alternatywa wobec sklepów stacjonarnych. Główną zaletą wynikającą z zakupów w sieci jest bogactwo ofert łóżek. Przeglądając ofertę danego sklepu, tak naprawdę mamy dostęp do asortymentu całej firmy za pomocą wyszukiwarek. Wystarczy do wyszukiwarki wpisać hasło np. łóżko tapicerowane 140×200 z pojemnikiem, a po chwili otrzymamy informacje o ofercie związanej z łóżkami tapicerowanymi z pojemnikami. Omawiając zalety, należy wspomnieć także o oszczędności czasu oraz kosztów zakupu. Oszczędność czasu, oczywiście wynika z braku konieczności jeżdżenia do wybranego punktu, jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnego zakupu łóżka w sklepie stacjonarnym. Zamiast tracić czas na podróż oraz chodzenie po sklepie, możemy dokonać zakupu u siebie w domu.

Jak wspominaliśmy, szerokość oferty również umożliwia sprawdzania najnowszego asortymentu i zmiany cen – w przypadku promocji lub obniżki cen jesteśmy na bieżąco, a nasze łóżko możemy kupić jeszcze taniej.

Decydując się na zakupy online, zakupione łóżko zostanie nam dostarczone pod drzwi, a zazwyczaj w przypadku wydania określonego progu pieniędzy, dostawa może być darmowa. Minusem sklepów stacjonarnych jest jednak brak możliwości kontaktu fizycznego z łóżkiem, co powoduje konieczność podejmowania decyzji na podstawie zdjęcia oraz opisu produktu.

Rynek wtórny

Jeżeli budżet na zakup łóżka jest mocno ograniczony, warto rozejrzeć się za ogłoszeniami prezentowanymi na specjalnych portalach internetowych. Taki sposób zakupu łóżka wiąże się ze zdecydowanie mniejszym wydatkiem. Zakupując łóżko z rynku wtórego, koniecznie nawiąż kontakt z osobą sprzedającą, która może nam udzielić wszystkich istotnych informacji. Pamiętaj, nie kupuj łóżka tzw. w ciemno.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *