Jak się prawidłowo wysypiać?

Sypialnia to ulubione miejsce wielu ludzi na całym świecie. To miejsce, gdzie wiele osób opuszczając to miejsce, myślą już o powrocie pod ciepłą kołdrę. Nic zresztą dziwnego, kto nie lubi schować się w ciepłym łóżku, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Czasami jednak zdarza się, że zakupione łóżko nie pozwala nam się wysypiać lub jego lokalizacja utrudnia nam sen. W tym artykule podpowiemy co zrobić, aby się wysypiać.

Zakup odpowiednie łóżko

Rama łóżka powinna być wybierana wg wielu czynników tj. wygląd, materiał, kształt, rozmiar oraz możliwość dodatkowego wyposażenia w pojemniki lub szuflady. Wybierając łóżka, należy wybrać takie, aby było dłuższe o ok.30 cm od potencjalnego użytkownika. Rozmiar ramy jest uzależniony od tego czy potrzebujemy łóżka jednoosobowego, czy dla dwóch osób. Przyjmuje się, że łóżko jednoosobowe powinno mieć rozmiary 90 x 200 cm, natomiast dwuosobowe 160 do 200 x 200 cm. Obecnie na polskim rynku każde typy łóżek są produkowane w wielu rozmiarach np. łóżko tapicerowane 160×200 ze stelażem.
Jeśli zdecydowaliśmy się już na konkretne łóżko, należy także sprawdzić, czy w sypialni będzie wystarczająco dużo miejsca, aby zapewnić do niego swobodny dostęp – oczywiście nie chodzi o to, żeby się do niego przeciskać. Zgodnie z zasadami, łóżko powinno mieć odstęp od ścian po obu stronach na 60 cm. Takie rozwiązanie pozwala również na zapewnienie małych stoliczków nocnych dla małżonków w przypadku łóżka dwuosobowego.

Jaki wybrać materac?

Materac to najistotniejsza część łóżka, który przy nieodpowiednim dopasowaniu może utrudnić wysypianie się. Materac powinien być spersonalizowany do potrzeb użytkownika. Dobry materac to taki, który jest dopasowany do ciała przyszłego użytkownika, uniemożliwia pocenie się, jest przewiewny oraz wytrzymały. Kupując materac z takimi właściwościami, możemy być pewni, że był to dobry zakup. Omawiając kwestię materaca, warto zwrócić uwagę na jego twardość. Specjaliści sugerują, że im większa waga ciała użytkownika, tym materac powinien być twardszy. Coraz częściej wybierane są wśród polskiego społeczeństwa materace ze strefami ortopedycznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *