Chcesz się wysypiać? Ustaw prawidłowo łóżko w swojej sypialni

Urządzasz mieszkanie i właśnie otrzymałeś zakupione przez Ciebie łóżko np. łóżko pikowane 140×200 z pojemnikiem? Na pewno producent zapewniał o wygodzie i możliwości wysypiania się. A czy wiesz, że aranżacja sypialni również ma wpływ na jakość snu? W tym artykule dowiesz się jak ustawić łóżku, aby było wygodne.

Zasady, które zwiększą Twój komfort

Sypialnia powinna być azylem dającym ukojenie po całym dniu pełnym nerwów. Okazuje się, że drobne aranżacyjne niedociągnięcia tj. wąskie przejście do łóżka może zakłócać pożądany komfort. Błędy w ustawieniu łóżka i innych mebli w sypialni w konsekwencji może doprowadzić do groźnej bezsenności – wtedy nawet najdroższe łóżko pikowane 140×200 z pojemnikiem może nie spełniać swoich funkcji.

Przede wszystkim aranżując sypialnię, powinniśmy zapewnić łatwy dostęp do łóżka tak, aby się przez niego nie przeciskać. Łóżko, które jest otoczone ze wszystkich trzech stron, może powodować zaspanie. Dodatkowo szeroki dostęp do łóżka ułatwi nam wymianę pościeli.

Według ekspertów zajmujących się badaniami nad zdrowym snem najłatwiej zaśniemy, gdy głowa będzie znajdować się przy pełnej ścianie, dlatego najlepiej unikać lokalizacji łóżka bezpośrednio przy oknie. Jak się okazuje również i kaloryfer potrafi zepsuć sen – suche powietrze podczas zimowych dni niekorzystnie wpływa na jakość snu.

Lokalizacja łóżka w małej sypialni

Wcześniej pisaliśmy o aranżacji pozwalającej na szeroki dostęp do łóżka – a co w przypadku małego metrażu? Czy jesteśmy skazani na złej jakości sen? Na początku należy zaakceptować to, że pomieszczenie wybrane na sypialnię stanowi pewne ograniczenia. Jeśli nie jest możliwe, aby nowe łóżko pikowane 140×200 z pojemnikiem było dostępne dla Ciebie z różnych stron to trudno. Są sposoby, aby mimo wszystko mieć wpływ na jakość snu. Regularnie wietrz sypialnię, zmieniaj często swoją pościel, zawieś zasłony na oknach oraz usuń zbędne urządzenia elektroniczne, które mogą Cię rozpraszać. Dobrym rozwiązaniem jest również zakup nawilżacza powietrza. Takie zabiegi pozwolą Ci utrzymanie dobrej jakości snu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *